TRÁPENÍ 3 KAPITOLA 4 ROZVOD

31. ledna 2012 v 8:23 | TAMI
Mamince to už bylo podezřelé a začala něco tušit. Ale jako každá máma znala svou dceru a věděla, že stejně nic nezmůže. Protože už jsem byla starší a rozumnější, rozhodla jsem se říct jí pravdu.
Moc jsem ji nepřekvapila. Prohlásila, že to tušila, a ať si dělám, co uznám za vhodné. Nebyla sice nadšená, což jsem chápala, ale alespoň já jsem měla trošku klidnější svědomí.

Když jsme opět jeli na chatu, Pavel se tvářil tajemně a že má pro mě překvapení. Byla jsem zvědavá, co to bude tentokrát, jeho překvapení byla vždy jako bomba.
Usadili jsme se jako vždy okolo jídla a pití. Pavel najednou vstal a vrátil se s obrovskou kyticí růží. Asi začnu přemýšlet o květinářství.

"Co se děje?" zeptala jsem se udiveně.

"Stela požádala o rozvod," řekl jasně a nahlas.

"Co se stalo? Přišla na nás?" odpovídám rozrušeně.

"Ale ne. Uklidni se. Jenom jí bylo na obtíž o víkendu hlídat Pavlíka, a tak se rozhodla, že mi ho nechá v péči, když jí nechám byt, auto a psa."
Podíval se na mě a čekal na moji reakci.
Vyrazilo mi to dech.

"Tak ona je schopna vyměnit syna za byt a auto? Co je to proboha za mámu?" odpověděla jsem a nebyla jsem schopna dalších slov. Rozum to ne a ne pobrat.

"Ano, je to tak," řekl a hned obrátil řeč, "zůstaneš s námi? Tedy se mnou a s Pavlíkem?"
Podívala jsem se na něj a zdráhavě odpověděla,

"nevím, Pavle. Mám dobrou práci. Petřík tam chodí do školy. Mám i pěkně zařízený byt. Dalo mi to spoustu práce a úsilí."

"Nech si to ještě projít hlavou, všechno bych ti vynahradil," řekl potichu, ale s takovým důrazem, abych to hned nezamítla.
Ani bych nemohla. Copak jsem na tuhle chvíli celá léta nečekala?
Nalijme si čistého vína. Čekala!
A možná bych čekala i déle.

Celou touhle změnou jako kdyby se všechno vrátilo úplně. Milování, jarní květy v posteli nahradilo podzimní listí, snídaně do postele a jeho velké, něžné ruce, které jsem tolik milovala.


Unavení, ale spokojení jsme se v neděli vraceli domů. Zbývalo vyřešit tu důležitou věc, a to děti!
Co když se nebudou mít rádi? Může se stát, že budou proti našemu vztahu.
Vlastně všechno bylo teď o dětech a ne o nás. Oba jsme na nich byli hodně závislí a věděli, že jejich slovo bude mít obrovský, vlastně zásadní význam.

pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama